<< Gru 2018 >>
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018
środa, 27 czerwca 2018 17:43
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca 2018 r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Grochowska, która podsumowała cały pracowity rok, obfitujący w sukcesy uczniów i nauczycieli I LO w Brzegu, które owocowały m. in. otrzymaniem indeksów na wyższe uczelnie (Weronika Rodobolska zdobyła indeks Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu na wybrany przez nią kierunek z opłaconym czesnym na cały rok, a Tobiasz Bednarek po raz drugi został laureatem i wygrał indeks na polonistykę Uniwersytetu Opolskiego).

W imieniu rodziców głos zabrała pani Joanna Jendrośka, która podziękowała dyrekcji i nauczycielom za opiekę nad młodzieżą i współpracę z Radą Rodziców. Wysoki poziom nauki i zaangażowanie uczniów zostały nagrodzone- w tym roku mieliśmy aż 39 uczniów ze świadectwem wyróżnionym czerwonym paskiem, w tym 26 uczniów to prymusi. Odnieśliśmy również spektakularne sukcesy sportowe m.in. w Mistrzostwach Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych (zajęliśmy 7 miejsce w Polsce), I miejsce w województwie w Piłce Koszykowej Dziewcząt, 2 i 3 miejsce w województwie w Indywidualnych Biegach Przełajowych, 2 miejsce w województwie w biegu na 800 metrów, 3 miejsce w województwie w biegu na 400 m., 4 miejsce w finale wojewódzkim Piłki Nożnej Dziewcząt, 4 miejsce w województwie w Halowej Piłce Nożnej, 4 miejsce w finale wojewódzkim Piłki Nożnej Dziewcząt. Warto dodać, że po zwycięstwach w poprzednich latach w rywalizacji punktowej szkół średnich powiatu brzeskiego, doszedł również sukces w postaci brązowego medalu wśród wszystkich szkół województwa opolskiego - to najwyższe miejsce brzeskiej szkoły w całej sportowej historii.

Ważne są nie tylko wybitne osiągnięcia uczniów, ale również fakt, że pozostawili po sobie coś więcej - ciepłe wspomnienia, a także głębokie przeświadczenie, że wychowaliśmy wrażliwych i otwartych na świat ludzi, z których jesteśmy i będziemy dumni. Dziękujemy również uczniom, którzy brali udział w programie artystycznym przygotowanym przez wychowawców klas pierwszych- Beatę Kruczek, Anetę Łojowską i Agatę Wojtachnio. Żegnamy się tylko na chwilę i życzymy dalszych sukcesów i wspaniałych wakacji. Gratulacje i do zobaczenia w następnym 2018/2019 roku szkolnym.

B.K.

Link do pełnej galerii.